12. júna 2021

Cyklotrasa Popradské pleso

Začiatok: Penzión Snow, Tatranská Štrba

Cieľ: Popradské pleso

Začiatok trasy nie je náhoda. Svoj e-bike si viete vyzdvihnúť na dvoch pobočkách. Jednou z nich je náš penzión v Tatranskej Štrbe, kde sa o bicykle staráme na dennej báze.
Po prejdení úvodnej fázy domovej výstavby sa dostávame na hlavnú cestu v smere Štrbské pleso, kde na nás ihneď čaká mierne stúpanie. Ideálny priestor na vyskúšanie režimov pomoci motora, ktorý Vám bude asistovať. Po prejdení obce Tatranská Štrba míňame aj odbočku chatovej oblasti Lieskovec, ktorá je medzi turistami aj domácimi veľmi obľúbená.
Postupne prechádzame po úsekoch, kde je na krajnici síce menej miesta, ale viditeľnosť pre šoférov motorových vozidiel je výborná. Preto sa nie je čoho obávať, sú veľmi ohľaduplní. V Tatrách nájdete cyklistov na každej ceste, krásna príroda športu napomáha.
Okrem trasy si začíname všímať aj krásne výhľady na štíty našich hôr. Scenéria stojí za to, približne po 5km sa Vám naskyktnú podobné výhľady, ktoré už neskôr nevidíte.
Dostali sme sa do vrchnej fázy stúpania, kde sa síce krajnica zúžila, avšak stále sa dalo nájsť dobré miesto na vychutnanie výhľadov tentokrát do Podtatranskej kotliny.
Cesta je dobre značená a nie je dôvod obávať sa, že miniete ten správny smer.  Samozrejme v smere Štrbské pleso, kde sa konečne dostaneme aj do mierneho klesania. E-bike je vďaka motoru mierne ťažší a tak aj bez pomoci viete pri klesaní nabrať slušnú rýchlosť.
Prechádzame po hlavnej ceste popod odbočku na Štrbské pleso v smere Popradské pleso až sa dostaneme na odbočku vľavo. Čaká na nás rovinka, ktorú počas sezóny turisti využívajú ako parkovisko až ku zastávke električky.
Dosiahnutie cieľu je iba čerešnička na torte, podstatná je cesta. Príroda v smere po obľúbenej trase na Popradské pleso patrí v Tatrách medzi najobľúbenejšie, nie náhodou. Vychutnajte si každý kilometer.
Kontakty
Areál bežeckého lyžovania
oproti Hotelu Fis
Štrbské pleso

Penzión SNOW ***
Lesná 1114/26
Tatranská Štrba

E-mail: info@abl.sk
Ivka: +421 915 813 552
Frenky: +421 911 576 667
Areál bežeckého lyžovania SNOW | 2024
Hrdo podporuje spoločnosť Eggresh
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram